fbpx

Rúška pre seniorov

Máte možnosť vyrobiť a poslať rúška seniorom v domovoch?

Dajte nám vedieť.
Následne Vám pošleme adresu domova dôchodcov, kam ich zašlete poštou, alebo kuriérom.

EDIT: Skvelé je, že hneď do 24 hodín sme vďaka výzve a vašim radám a pomoci našli aj cestu, ako (nielen ) rúška, ale aj potrebný zdravotnícky materiál zabezpečiť. Ak patríte k tým, ktorí potrebujú túto pomoc, alebo viete pomôcť vy , vyplňte, prosím, priamo https://ktopomozeslovensku.sk/

Veríme, že sa nájde dosť šikovných rúk a materiálu a dokážeme postupne zabezpečiť rúška pre všetkých seniorov v domovoch, ktorí nás o to poprosia. Komunikujeme so 150 domovmi v ktorých žije v izolácii od 40 do 250 seniorov.

Každý z nás v tieto dni zažíva viac alebo menej obmedzení. Je medzi nami však skupina ľudí, ktorí sú izolovaní omnoho viac, ako si vieme predstaviť. Je to tá najzraniteľnejšia skupina, ktorú corona vírus ohrozuje najviac- seniori v Domovoch. Ako prežívajú tieto dni a výnimočnú situáciu oni ?

Nemôžu sa ani stretávať

Najskôr (dávno pred uzavretím škôl a obmedzeniami) ich mohli blízki navštíviť len s rúškom na tvári. Potom sa domovy celkom uzavreli. Starkí ostali nielen uzavretí v domove, ale naviac sú – pre ich lepšie bezpečie pred nákazou- izolovaní vo svojich izbách. Nemôžu sa stretávať. Ľudia, ktorí sa o nich starajú, majú nedostatok rúšok. často si ich šijú, aby starkých, o ktorých sa starajú, chránili pred svetom, ktorý prinášajú zvonka. Starkí majú rúška k dispozícii v dobrom prípade obmedzené množstvo, alebo vôbec. Keby ich mali…

Darujme im pocit bezpečia

Mohli by ich sociálni pracovníci vziať na malú prechádzku vnútri DD, či do átria, či do záhrady (každý DD to má inak). A tak mnohí z nich vlastnoručne šijú… no materiál, čas a sily dochádzajú. A tak sme sa rozhodli všetkých, ktorí boli s nami súčasťou Vianočnej pošty, alebo aj kohokoľvek iného, osloviť a pomôcť zorganizovať opäť skvelú vec pre seniorov. Darujme im pocit bezpečia a malý kúsok slobody v ich uzavretom svete – nech môžu vykročiť za prah izby. Po jednom, sprevádzaní ľuďmi, ktorí sa o nich v DD s láskou starajú a bezpečne – s rúškom na tvári.

Ste to Vy, kto vie a chce pomôcť?

Vianočná pošta prepája už 3 roky dobrých ľudí a týchto seniorov. A veríme, že sa nájdu medzi nami tí, ktorí dokážu pomôcť aj v tomto náročnom čase. Na začiatok hľadáme kohokoľvek, kto vie pomôcť v tejto ťažkej situácii – ušitím a darovaním jedného či viacerých rúšok. Nemusia byť zdravotnícke, ani jednorazové. Hlavne, aby mohol mať každý „to svoje“. Domovy majú práčovne a vedia ich sterilizovať . Ste to Vy, kto vie a chce pomôcť? Viete o niekom inom, kto by mohol pomôcť a darovať? Pošlite mu, prosím, túto prosbu. A ak čakáte, že budeme starkým aj písať, tak ste tiež tí praví. Určite sledujte stránku, hneď, ako zvládneme rúška pre všetkých seniorov, bude na rade písanie. Lebo – každé povzbudenie je treba ako soľ. A pošta je zatiaľ jedna z mála bezpečných a dostupných ciest, ako ho starkým doručiť.

Ďakujeme

Zdieľajte s priateľmi

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.