O nás

Kto sme?
Sme partia nadšencov, ktorí majú radi pohodový život plný radosti.
Rozhodli sme sa podeliť aj s ostatnými o naše postupy, ktoré nám fungujú.
Vytvárame miniprojekty, ktorých môžete byť aj Vy súčasťou.
A tu sme my, ktorí aktívne tvoríme:

Lýdia, JanaĽubica, Mirka, Dušan

lydia handzova 300x300

Lubka fotoMirka fotoDušan DSCN7289 300

Časť svojho života sme aj my stáli v rade pred okienkom želaní. Strácali sme vzácny čas svojho života tým, že sme nevedeli, čo vlastne chceme a tak sme sa pokojne dakam zaradili a čakali, až sa nám dostane to požehnanie vysloviť svoju požiadavku pri “okienku” splnených prianí…  A tam sa zrazu ukázalo, že sme stáli v nesprávnom rade… Veru tak.

Naučili sme sa pomenovať, čo v živote chceme, a robiť niečo preto. A začalo to ku nám prichádzať stále viac. Miesto státia v rade sme si s priateľmi založili občianske združenie Pohodovo, ktoré nám umožňuje byť tými “na druhej strane okienka”.  🙂 Okienko sme zrušili a pomenúvame a plníme si sny priamo. Bez státia v rade. Inšpiráciu pre Vás prinášame cez naše aktivity.

Stanovy OZ

Krajina POHODOVO

Táto krajina fyzicky zatiaľ neexistuje – máme ju každý v sebe, vo vnútri. A je jedno, kde sa práve nachádzame. Nie každý ju však už objavil a nie každý ju chodí často navštevovať. A naozaj málo z nás v nej má svoj trvalý pobyt, svoj domov. Naša cesta do  Pohodova zaujala mnohých v našom okolí, pýtali sa, ako to robíme, že sme večne v pohode, chceli návod. A tak sme založili občianske združenie a tento priestor sme pre vytvorili pre všetkých, ktorí by sa do krajiny Pohodovo chceli vrátiť natrvalo, alebo iba občas prísť na „dovolenku“ a dovoliť si ten luxus jednoduchosti bytia. Budeme sa tu navzájom neustále inšpirovať a zdieľať nápady, návody a postupy, ako byť v pohode a žiť ľahký život. Ako si veci zjednodušiť, ako dosiahnuť rovnaký výsledok jednoduchšou a kratšou cestou.  Áno, navzájom, takže ak máte niečo, o čo by ste sa chceli s ostatnými podeliť, radi vám dáme k tomu príležitosť.
Zatiaľ sa spoločná krajina pohodovo nachádza tu, na internete – webstránke a sociálnych sieťach. No, čo my vieme? Možno sa raz prejaví aj vo fyzickom svete a budeme sa môcť po nej poprechádzať…