fbpx

Kto sme?

Sme partia nadšencov, ktorí majú radi pohodový život plný radosti 🙂

Rozhodli sme sa podeliť aj s ostatnými o naše postupy ktoré nám fungujú. Vytvárame projekty, ktorých môžete byť aj Vy súčasťou a spraviť krajší deň sebe, alebo niekomu inému. Lebo naše heslo je: „Robme deň krajším“

Čo robíme?

Pohodovo o.z. sme založili ako formálne zastrešenie skupiny aktivistov-dobrovoľnikov s rôznorodou odbornosťou, ktorí sa realizovali vo svojich komunitách a prepájali ich v činnostiach a aktivitách najmä pre deti a mládež.

Našim zámerom bolo zapojiť dobrovoľnícku prácu s využitím profesionality jednotlivých dobrovoľníkov do zážitkových vzdelávacích aktivít tak, aby sa deti, rodičia aj seniori prepojili vnímali navzájom svoju jedinečnosť, mohli sa od seba učiť nielen akademicky (vedomostiam) ale aj praktickým životným zručnostiam, v komunitných aktivitách, workshopoch, pri spoločnom tvorení, práci, či relaxe.

Počas 5 rokov od založenia sme zrealizovali množstvo úspešných projektov zážitkového vzdelávania detí aj dospelých, zastrešili inovatívne vzdelávacie aktivity v komunite, ekovzdelávanie a exteriérové vzdelávanie – pričom žiaci nášho akčného tímu dva roky po sebe získali 1.miesta v international YRE spomedzi 38 zúčastnených krajín, založili sme Detský podnikateľský inkubátor, v ktorom sa žiaci nielen učili, ale aj úspešne rozbehli svoje malé podnikanie, prepojili sme školy a Domovy dôchodcov vo vzdelávacích aktivitách, zastrešili úspešné dobrovoľnícke projekty (do najväčšieho z nich- Vianočnej pošty– sa každoročne zapája viac ako 15.000 dobrovoľníkov už 4 roky, súčasťou je aj cca 300 zapojených škôl, organizujeme vzdelávanie rodičov aj učiteľov rovnako ako žiakov. Našou srdcovkou je inkluzívnosť našich aktivít.

A tu sme my, ktorí aktívne tvoríme:

Ale Pohodovo tvoria tiež naši priatelia na FB stránkach a v skupinách: Pohodovo, Ľubica Noščáková, Vianočná pošta pre seniorov, a ďalší, ktorí na sociálnych sieťach nie sú.

Nech sa páči, pridajte sa k nám.

Náš príbeh:

Časť svojho života sme aj my stáli v rade pred okienkom želaní. Strácali sme vzácny čas svojho života tým, že sme nevedeli, čo vlastne chceme a tak sme sa pokojne dakam zaradili a čakali, až sa nám dostane to požehnanie vysloviť svoju požiadavku pri „okienku“ splnených prianí…  A tam sa zrazu ukázalo, že sme stáli v nesprávnom rade… Veru tak. 

Naučili sme sa pomenovať, čo v živote chceme, a robiť niečo preto. A začalo to ku nám prichádzať stále viac. Miesto státia v rade sme si s priateľmi založili občianske združenie Pohodovo, ktoré nám umožňuje byť tými „na druhej strane okienka“. Okienko sme zrušili a pomenúvame a plníme si sny priamo. Bez státia v rade. Inšpiráciu pre Vás prinášame cez naše aktivity.