fbpx

Hana Noščáková

Dobrovoľníčka OZ Pohodovo

Som študentka pedagogiky, dobrovoľníčka, mladá reportérka YRE (Young Reporters for the Enviroment), divadelníčka, inštruktorka Edukempu,  nadšená hráčka na gitare aj ukulele…

Som vždy v pohybe a dokážem rozhýbať aj zdanlivo statické veci.

Moje aktivity

Študentka

Študujem na strednej odbornej škole pedagogickej. Zaujíma ma psychológia, arteterapia a podpora rôznych jedinečných detí.

ReportérkaYRE

V Medzinárodnom programe Mladí reportéri pre životné prostredie som už 5. rok. Za reportáže som získala viaceré celoslovenské aj medzinárodné ocenenia.

Inštruktorka zážitku

Od svojich 15 rokov sa pravidelne s radosťou zapájam do tvorby a realizácie detského letného EduKempu. Tvorím a realizujem zážitkové aktivity a kreatívne dielne.

Dobrovoľníčka

Vyhľadávam a podporujem svojou dobrovoľníckou prácou všetko, čo mi príde zmysluplné. Napríklad hneď po vypuknutí vojny na Ukrajine som sa stala súčasťou tímu na hranici

Divadelníčka

Som súčasťou teenagerskej skupiny divadla Meteorit. Pomáha mi to pracovať so sebou a získavať zručnosti, ktoré ďalej využívam pri práci s deťmi.

Aktivistka

Svojím príkladom sa snažím aktivizovať rovesníkov a ukázať aj deťom, že všetko čo robíme má dosah na naše okolie aj planétu.

Hudobníčka

Hudba ma sprevádza odmalička. Nehrám profesionálne, ale verím, že hudba ľudí spája. Ukulele na hranici s Ukrajinou sa stalo nástrojom, pri ktorom sa deťom rozžiarili oči a mamičky si mohli na chvíľu vydýchnuť.

Environmentalistka

Milujem mestský život a zároveň vnímam problémy udržateľnosti. Minulý rok som v rámci medzinárodnej spolupráce s Tureckom riešila problematiku spracovania bioodpadu v mestách. Súčasťou mojich aktivít je téma udržateľnosti

Autorka Vianočnej pošty

Ako 13 ročná som počas svojich dobrovoľníckych aktivít v domovoch dostala nápad, ktorý prerástol do 5 rokov fungujúceho projektu Vianočná pošta pre seniorov. V 2022 získal ocenenie "Srdce na dlani"

Milovníčka zvierat

Henna tatérka

Ocenenia, ktoré som získala

Za fotoreportáž FROG TAXI /Žabie taxi som získala prvé miesto v národnom aj medzinárodnom kole

 

Fotoreportáž „Netopierí príbeh“ , ktorú som spracovala spolu so sestrou Júliou porota ohodnotila 2. miestom v celoslovenskej súťaži.

 

Moju prácu a eko aktivizmus na stretnutí s Mladými reportérmi Slovenska ocenila aj pani prezidentka Zuzana Čaputová

Moja reportážna fotka „THE SECRET LIFE OF THE MARKET“  / „Tajný život trhoviska“ vyhrala národné aj medzinárodné kolo.

Počas našich letných aktivít sa nám podarilo zachrániť vzácnu ARU.

Boli sme nominovaní a skončili sme druhí v celoslovenskej súťaži detský čin roka.

Za projekt Vianočná pošta pre seniorov som získala ocenenie Detský čin roka

Kontakt:

Napísať mi môžete na mail pohodovo@pohodovo.sk, správa sa ku mne dostane.

Zdieľajte s priateľmi