fbpx

Biele skaly

Radi ste sa hrávali na indiánov, keď ste boli malí? Alebo máte malých indiánov doma? Predstavím vám miesto, kde môžete na chvíľu cítiť indiánskeho ducha.

Toto pekné miesto sa nachádza na Devínskej Kobyle nad Bratislavskou Dúbravkou. Mnohí o ňom nevedia, pritom nie je náročné sa tam dostať, len treba vedieť kde sa nachádza. Cestou pôjdete okolo 2 studničiek so „živou vodou“ takže o zdravý pitný režim máte postarané. Na mieste je veľké ohnisko, totemy, skaly s dreveným rebríkom, lavičky.

Nedávno- pred zopár miliónmi rokov bolo toto miesto morským dnom. Dôkaz máte rovno pod nohami – kamene sú vlastne zlepencami ulít morských lastúrnikov, ježoviek a iných živočíchov. Neskôr sa stalo kameňolomom s názvom Fuchsov lom a potom toto územie patrilo trampom. Totemy označujú ich územie. Pokiaľ vystihnete kľudnú chvíľu môžete si tu zameditovať – je tu úžasná prírodná energia a duch miesta s bohatou históriou.

Ako sa tam dostanete?

Môžete prísť autom až k Dúbravskej Hlavici, alebo pešo od Domu kultúry Dúbravka. Odtiaľ je to už len približne 2500 krokov, takže tento výlet zvládne naozaj každý.

Z Dúbravskej hlavice treba ísť pešo po starej vojenskej ceste smerom k opustenej vojenskej základni. Na pravej strane pôjdete okolo prvej studničky a kúsok vyššie je označená odbočka k druhej studničke. Po odbočení sa studnička objaví asi po 5-10 minútovej chôdzi. Keď sa občerstvíte, pokračujte po lesnej ceste ešte kúsok a pozorne sledujte vyšliapanú odbočku na pravej strane. Tu nastáva krátky strmý zostup ktorým sa dostanete priamo na cieľové miesto.

Zdieľajte s priateľmi

2 názory na “Biele skaly”

  1. Pingback: Vyhliadková veža Devínska Kobyla

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.