fbpx

Vianočná pošta registrácia pre Domovy

Vitajte na stránke Vianočnej pošty.

Registrácia zariadení pre Seniorov do Vianočnej pošty 2020 je už uzavretá. Ak ste nestihli ročník 2020 a máte záujem zúčastniť sa ďalšieho ročníka, napíšte nám na vianocnaposta@pohodovo.sk

Ako to funguje?

 • Dobrovoľníci napíšu a odošlú osobný Vianočný pozdrav priamo seniorovi do domova.
 • Príjemcov môžu registrovať domovy dôchodcov, seniorské stacionáre, alebo iné zariadenia, ktoré sa starajú o starkých.
 • Registráciu príjemcov aj pisateľov robíme každý rok nanovo, aby boli údaje aktuálne.
 • Účasť na Vianočnej pošte je dobrovoľná a bezplatná. Podporiť nás však môžete príspevkom
 • Odoslané údaje neposkytneme žiadnej tretej strane a slúžia len na účely projektu Vianočnej pošty.
 • Adresu zariadenia a krstné meno konkrétneho seniora poskytneme iba konkrétnemu záujemcovi o písanie Vianočnej pošty.
 • Cieľom je zažiť veľa radosti a pocit, že na nás niekto myslí.

Opatrenia Covid -19

V tomto roku nás všetkých skúša nový koronavírus. Vieme, nemáte to ľahké. Veľmi sme rozmýšľali, ako urobiť Vianočnú poštu tak, aby bola pre Vašich=našich seniorov bezpečná. Adresy budeme prideľovať dobrovoľníkom skôr ako po minulé roky. Doručenú poštu, prosím, nechajte v “karanténe” po dobu 2 dni aby prípadný vírus na pozdrave nemal šancu nikoho nakaziť.

Usmernenie z úradu verejného zdravotníctva k bezpečnosti Vianočnej pošty:

podľa súčasných vedeckých stanovísk Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) bolo preukázané, že vírus môže na rôznych povrchoch materiálov (kovy, plasty, drevo atď.) ako aj na rukách osôb prežívať niekoľko hodín. Koronavírus spôsobujúci ochorenie COVID-19 je schopný prežiť až 24 hodín na kartóne. Tieto zistenia však vyplynuli z experimentov v kontrolovanom prostredí (napr. kontrolovaná relatívna vlhkosť a teplota ). V súčasnosti neexistuje žiadny dôkaz o tom, že kontaminované povrchy rôznych materiálov, ktoré boli vystavené rôznym okolitým podmienkam a teplotám, prenášajú infekciu. Hlavný spôsob prenosu je z človeka na človeka. Z uvedeného vyplýva, že je potrebné dodržiavať všetky aktuálne nariadené hygienické a protiepidemické opatrenia Úradu verejného zdravotníctva č. sp. zn. OLP/8326/2020 zo dňa 14.10.2020 (https://www.uvzsr.sk/docs/info/covid19/final_opatrenie_prevadzky_a_HP_15_10.pdf) vzhľadom na rizikovú skupinu obyvateľstva a na to, že vírus je schopný prežívať na rôznych povrchoch. Kľúčovým je predovšetkým dodržiavať vysoký stupeň osobnej čistoty (dezinfekcia, používanie osobných ochranných prostriedkov – rúško, minimalizovanie osobných kontaktov, atď. – viď opatrenia ÚVZ SR).

Ako môžete zaregistrovať Vašich seniorov?

 1. Stiahnite si tabuľku
 2. Vyplňte poštovú adresu Vášho zariadenia
 3. Vyplňte kontakt na Vás – tento údaj nikomu nepostúpime a bude slúžiť len na našu vzájomnú komunikáciu
 4. Vyplňte oslovenie a krstné mená všetkých Vašich seniorov. Každý si zaslúži dostať pozdrav, dobrovoľníkov máme dostatok. V prípade, že máte v zariadení napríklad dve Márie, dopíšte aj iniciálky priezviska. /napr. Pani Mária J./ Oslovenie p. našich pisateľov mätie a pýtajú sa nás, či je to Pán, či Pani. Prosím, buďte konkrétni.
 5. Uložte tabuľku a odošlite ju na adresu: vianocnaposta@pohodovo.sk
 6. Myšlienku Vianočnej pošty môžete zdieľať na tomto linku:
  https://pohodovo.sk/vianocna-posta/
 7. Dajte vedieť aj ostatným domovom, aby zaregistrovali svojich seniorov do Vianočnej pošty

Registrácia zariadení pre Seniorov do Vianočnej pošty 2020 je už uzavretá. Ak ste nestihli ročník 2020 a máte záujem zúčastniť sa ďalšieho ročníka, napíšte nám na vianocnaposta@pohodovo.sk


Všetky informácie o Vianočnej pošte ako aj Výsledky predchádzajúcich ročníkov 2017, 2018, 2019 nájdete TU

Nádielku pozdravov minulých ročníkov si môžete pozrieť vo fotogalérii FB skupiny Vianočná pošta>>> , do ktorej Vás týmto pozývame.

Vianočná pošta bola nominovaná ako Detský čin roka.


Video – poďakovanie

Páčil sa Vám článok? Pomôžte mu zdieľaním.