fbpx

Tajný život trhoviska

Fotografia vyhrala 1. miesto v národnej súťaži YRE v kategórii FOTO 11-14 a taktiež 1. miesto celosvetovo. Gratulujeme!

V EÚ sa každoročne vyhodí podľa prieskumu až 88 miliónov ton potravín, čo znamená, že priemerný občan EÚ vyhodí 173 kg potravín ročne. Čísla ukazujú, že najviac sa plytvá ovocím a zeleninou. Na veľkom mestskom trhovisku v Bratislave idú príkladom. Ľudia, ktorí prichádzajú na trhovisko po skončení predajnej doby po zbytky, sa nemusia hrabať v odpade, ale jednoducho si preložia nepredané ovocie a zeleninu do tašiek. Predajcovia sú radi, že sa predchádza plytvaniu a ľuďom bez domova sa zvýšila kvalita života a zažívajú podporu od niekoho, koho nepoznajú.

THE SECRET LIFE OF THE MARKET

The photo captures the unique way in which some sellers at Miletičova Market have dealt with fruits and vegetables that would have been wasted.

One salesperson put unsold, somewhat unsightly, potatoes in a box and left them on a shelf for people who needed them. In the past she had thrown them into the green waste bin, among rotten bits and pieces and leaves. Other vendors joined her, creating a beautiful link between people who do not meet, but still have a „secret alliance“ with each other.

Zdieľajte s priateľmi