fbpx

Mladí reportéri na Ministerstve Životného prostredia

Mladí reportéri sa vybrali hľadať odpovede „ako zlepšiť kvalitu ovzdušia v školách“ priamo na Ministerstvo. Privítali ich odborníci a venovali im vyše 2 hodín vysvetľovania problematiky a hľadania spoločných riešení.

Predchádzalo tomu meranie kvality ovzdušia priamo v škole. Vďaka programu CleanAir@School sme zistili podrobné výsledky hodnôt znečistenia v triede, pred školou a na školskom ihrisku.

Otázky a odpovede

Úžasní boli vsetci zúčastnení! Užili sme si to, dostali kopu podnetov na premýšľanie a už sú aj na svete nápady, odkonzultované odborníkmi, ako naši žiaci zmenia svet na lepšie miesto s čistejším vzduchom.

Prezentácia výsledkov meraní

Spojenie mládežníckej kreativity s ústretovosťou zúčastnených odborníkov uvažovať, ako sa to dá, je super. A teda úplne najviac ma na tom celom úprimne bavilo, že v takej inštitúcii, ako je Ministerstvo, sa stretli vážení odborníci, ktorí „nepoučovali“, ale s úprimným záujmom predstavili situáciu a rozvažovali kontextuálne s deťmi, čo s ňou.

A teda rozprávali sa sediac medzi nimi, aj sme sa nasmiali, aj si užili obrazné vyjadrenia, aj čitateľné dáta, ich spoločné vyhodnocovanie. Deti natočili aj reportáž.

Páčil sa Vám článok? Pomôžte mu zdieľaním.