fbpx

Krúžok YRE

Zažívame dobrodružstvo s mladými reportérmi pre životné prostredie

Obsah pre zapojených reportérov


Krúžok mladých reportérov pre životné prostredie s Ľubkou Noščákovou

YRE = mladí reportéri pre životné prostredie. Je to medzinárodný program, do ktorého je zapojených 454.724 žiakov z 44 krajín sveta.

Učíme sa objavovať ekoproblémy v našom okolí, sprevádzaní pedagógom hľadať a navrhovať riešenia (pričom dbáme na súvislosti a prácu s faktami, ale sme aj kreatívni a na základe svojich skúseností často tvoríme úplne netradičné riešenia ktoré v praxi skúšame, čo vyžaduje vedomosti, odvahu, vytrvalosť a zručnosť). Komunikujeme s odborníkmi, samosprávou a zlepšujeme svet okolo seba pre všetkých.

A nakoniec o tom tvoríme reportáže- články, videá aj fotografie a prezentujeme ich na celoslovenskom a po postúpení aj na medzinárodnom fóre.

Naši žiaci vyhrali opakovane 1. miesto celosvetovo a okrem medzinárodného uznania práce žiakov nám poďakovala aj prezidentka p. Čaputová osobne.

Je to práca v teréne aj za počítačom, kreatívna aj s faktami, samostatná aj tímová, odborná aj hravá … Teším sa na každého mladého reportéra a všetko, čo spolu objavíme, zažijeme a vytvoríme.

Termín krúžku: každá streda 14.30-15.30h (mimo prázdnin a sviatkov) od 6.10.2021 do 1.6.2022

Zdieľajte s priateľmi