Prepájanie seniorov v domovoch s triedami žiakov

Využite Sviatok štedrosti, darovania a dobrovoľníctva aj vy 🙂

V rámci dňa pomoci môžete aj vy prispieť na dobrú vec.  My sme sa tento rok rozhodli, že skúsime počas giving tuesday získať podporu pre našu aktivitu, ktorá do života seniorov v Domovoch dôchodcov vnáša “život” prostredíctvom aktivít s deťmi a do detských zase čas, ktorý im seniori venujú naozaj radi a naplno. Proste jedna z tých “na nezaplatenie” vecí 🙂

Budeme radi, ak podporíte tento náš projekt

O čo nám ide?

Plánujeme rozšíriť náš pilotný projekt, ktorý trvá už 8 rokov na viaceré triedy/domovy.

Žiaci konkrétnej triedy pravidelne navštevujú starkých v domove dôchodcov a robia s nimi rôzne aktivity. Vzniká krásne prepojenie 3 generácií. Starkí sa majú s kým porozprávať a príde k nim “život” a žiaci zas spoznávajú históriu a múdrosť seniorov.

Cez projekt “Vianočná pošta” máme vyše 100 domovov a škôl ktoré o tento typ aktivít už prejavili záujem. Stačí ich navzájom vhodne pospájať. Učiteľom chceme ukázať, ako sa to dá robiť – chceme ich zaškoliť, spraviť pre nich metodické materiály a postupy + nakúpiť “úvodné štartovacie balíčky” na kreatíne tvorenie. Jedna taká sada pre domov a triedu vyjde cca 100€ . Podľa toho, koľko finančnej podpory sa nám podarí vyzbierať, toľko škôl a domovov budeme môcť zapojiť. Veríme, že čo najviac, lebo deti aj seniori majú chuť ísť do toho, my tiež.

Preto vopred ďakujeme za každý dar. Zverejníme nielen sumu, ale aj fotky zo spoločných aktivít, ktoré vďaka Vašej podpore môžu vzniknúť. Ak máte otázky, kontaktujte nás.

Počas dňa štedrosti sa podarilo vyzbierať 255€. Seniori z 3 domovov tak zažijú tvorivé dielničky s deťmi. Ďakujeme!

Ako nás môžete podporiť?

  1. zdieľaním projektu na sociálnych sieťach
  2. finančným príspevkom cez formulár nižšie
  3. alebo cez portál ĽudiaĽuďom.sk

Ďakujeme !

Ľubica Noščáková

Ľubica Noščáková

TOP 10 učiteľka Slovenska, dvojnásobná Blogerka roka, spoluzakladateľka OZ Pohodovo, Mama, Knihomilka a dobrovoľníčka... Autorka knihy Slnko v Duši. Viac sa o mne môžete dozvedieť tu.

You may also like...

2 komentáre

  1. Daniela Chomova píše:

    Nasa skola ZS Postupimska 37,Kosice sa uz druhy rok zapoji do vianocej posty pre seniorov.Tento rok spolupracujeme aj so stacioarom sv.Heleny v Kosiciach,kde seniorov prideme potesit kulturnym programom,vianocou postou aj lasavym slovom.Tesime sa na vas babky a dedkovia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *