Projekt “Roztápanie bariér”

Ďakujeme za Vašu podporu v hlasovaní #mamnato. Náš projekt však nezískal dostatočný počet hlasov a nebude preto podporený Nadáciou Slovenskej Sporiteľne. Naďalej hľadáme zdroje na financovanie tohoto projektu.

Info o projekte a počet získaných hlasov


O čo nám ide?

Plánujeme rozšíriť náš pilotný projekt, ktorý trvá už 8 rokov na viaceré triedy/domovy.

Projekt prepája deti zo ZŠ so seniormi z Domova dôchodcov v spoločných aktivitách, tkoré roztápajú bariéry medzi generáciami. Deti sa spolu s dobrovoľníkmi stávajú súčasťou života DD , prinášajú aktivitu a radosť za múry DD, kde žije mnoho imobilných starkých. Tí im dávajú svoj čas a vzájomne sa obohacujú. Tieto skúsenosti potom deti prenášajú do miestnej sídliskovej komunity, kde sa počas komunitných dní snažia v podobne ladených aktivitách obohacovať si vzájomne život aj s ľuďmi zo sídliska.
Spoločné tvorenie a zažívanie radosti tak prispieva k roztápaniu vzájomného “odcudzenia” , ktoré je inak bežnou súčasťou ľudí vo veľkých mestách a mení klímu na priateľsky nastavenú, príjmajúcu.

Žiaci konkrétnej triedy pravidelne navštevujú starkých v domove dôchodcov a robia s nimi rôzne aktivity. Vzniká krásne prepojenie 3 generácií. Starkí sa majú s kým porozprávať a príde k nim “život” a žiaci zas spoznávajú históriu a múdrosť seniorov.

Cez projekt “Vianočná pošta” máme vyše 100 domovov a škôl ktoré o tento typ aktivít už prejavili záujem. Stačí ich navzájom vhodne pospájať. Učiteľom chceme ukázať, ako sa to dá robiť – chceme ich zaškoliť, spraviť pre nich metodické materiály a postupy + nakúpiť “úvodné štartovacie balíčky” na kreatíne tvorenie. Jedna taká sada pre domov a triedu vyjde cca 100€ . Podľa toho, koľko finančnej podpory sa nám podarí vyzbierať, toľko škôl a domovov budeme môcť zapojiť. Veríme, že čo najviac, lebo deti aj seniori majú chuť ísť do toho, my tiež.

Vopred ďakujeme za Vašu podporu. Zverejníme fotky zo spoločných aktivít, ktoré vďaka Vašej podpore môžu vzniknúť. Ak máte otázky, kontaktujte nás.

Ako nás môžete podporiť?

Ďakujeme !

Ľubica Noščáková

Ľubica Noščáková

TOP 10 učiteľka Slovenska, dvojnásobná Blogerka roka, spoluzakladateľka OZ Pohodovo, Mama, Knihomilka a dobrovoľníčka... Autorka knihy Slnko v Duši. Viac sa o mne môžete dozvedieť tu.

You may also like...

2 komentáre

  1. Daniela Chomova píše:

    Nasa skola ZS Postupimska 37,Kosice sa uz druhy rok zapoji do vianocej posty pre seniorov.Tento rok spolupracujeme aj so stacioarom sv.Heleny v Kosiciach,kde seniorov prideme potesit kulturnym programom,vianocou postou aj lasavym slovom.Tesime sa na vas babky a dedkovia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *