fbpx

Krúžok YRE

Zažite dobrodružstvo s mladými reportérmi a prihláste sa na krúžok

Krúžok mladých reportérov pre životné prostredie s Ľubkou Noščákovou

YRE = mladí reportéri pre životné prostredie. Je to medzinárodný program, do ktorého je zapojených 454.724 žiakov z 44 krajín sveta.

Učia sa objavovať ekoproblémy v ich komunite, sprevádzaní pedagógom hľadať a navrhovať ich riešenia (pričom dbajú na súvislosti a prácu s faktami, ale sú aj kreatívni a na základe svojich skúseností často tvoria úplne netradičné riešenia a skúšajú ich, čo vyžaduje vedomosti, odvahu, vytrvalosť a zručnosť). Komunikujú s odborníkmi, samosprávou a zlepšujú svet okolo seba pre všetkých.

A nakoniec o tom tvoria reportáže- články, videá aj fotografie a prezentujú ich na celoslovenskom a v súťaži , keď postúpia, aj na medzinárodnom fóre.

Naši žiaci vyhrali už 3x 1. miesto celosvetovo a okrem medzinárodného uznania práce žiakov nám poďakovala aj prezidentka p. Čaputová osobne. Naša tohtoročná reportáž „Vtáčí obyvatelia sídlisk“, vyhrala národné aj medzinárodné 1. miesto.

Je to práca v teréne aj za počítačom, kreatívna aj s faktami, samostatná aj tímová, odborná aj hravá … Teším sa na každého mladého reportéra a všetko, čo spolu objavíme, zažijeme a vytvoríme.

Termín krúžku: každá streda 14.30-15.30h (mimo prázdnin a sviatkov) od 6.10.2021 do 1.6.2022

Páčil sa Vám článok? Pomôžte mu zdieľaním.