Ekohuncútstvo roka 2018

Anketa o najlepší ekonápad.

 

Pošli nám tvoj ekonápad a získaj zaujímavé ceny. Kolobežka, Ekofľaša, či led svetlo s dynamom môžu byť tvoje. Tak neváhaj a pošli tvoje Ekohuncútstvo medzi ľudí. Možno sa ujme a svet sa tak stane krajším a zelenším miestom pre život.

 

Občianske združene Pohodovo v spolupráci s nadáciou EPH a Inštitútom aplikovanej ekológie Daphne vyhlasuje anketu o najlepší ekonápad “Ekohuncútstvo 2018”

Cieľom je umožniť deťom, aby sa ich skvelé nápady dostali do sveta.

 

Prihlásiť ekonápad

Čo je to Ekohuncútstvo? Je to drobný čin, ktorý pomáha prírode alebo životnému prostrediu. Bežne ho ľudia nerobia, je to také malé ekologické darebáctvo v prospech prírody.

Kto sa môže zapojiť? Anketa je určená pre deti Základných škôl.

Aké sú kategórie?

  1. Ekonápad (Niečo, čo si vymyslel/a a urobil/a, aby bol svet zelenší)
  2. Ekohrdinstvo (krátky príbeh o niekom, koho osobne poznáš a kto robí niečo jednoduché či zaujímavé preto, aby bol svet lepším a zelenším miestom )
  3. Ekoinšpirácia (krátka správa o niekom/niečom, čo vymyslel niekto iný, ale my všetci sa vieme pridať  k takému nápadu, alebo ho zopakovať)

Ako sa dá zapojiť? Stačí vyplniť  formulár s popisom ekohuncútstva a priložiť ilustračnú fotku. Po odoslaní a kontrole nápad zverejníme.

Hlasovanie: Ekohuncútstva nie sú súťažou, ale výzvou a inšpiráciou pre každého z nás. Preto hlasovanie nie je cesta, ako “vyhrať súťaž”, je len spôsobom vyjadrenia vzájomnej podpory či inšpirácie. Hlasovať môže každý, komu sa nápad páči vložením komentára pod článok, alebo zdieľaním pomocou tlačítka priamo pod článkom. Každé takéto hlasovanie je spôsobom, ako dať verejnosti počuť “svoj hlas” pre prírodu a inšpiratívnych ekohuncútov. Čím viac nápadov a hlasov, tým väčšia je možnosť, že sa aj ostatní zapoja a vyskúšajú práve tvoje ekohuncútstvo a napíšu ti, čo s ním zažili.

Hodnotenie: Nápady bude hodnotiť  odborná komisia aj verejnosť. Autor toho nainšpiratívnejšieho  získa kolobežku. 2 a 3 v poradí získa kovovú športovú ekofľašu. Cena verejnosti: Autorov piatich nápadov s najväčším počtom komentárov a zdieľaní odmeníme led svetlom s dynamom. Každý člen odbornej komisie si vyberie jeden nápad a napíše verejne autorovi, čím ho oslovil.

Termíny: Prihlasovať nápady a hlasovať za ne sa dá v termínoch 1.11-1.12.2018. Výsledky zverejníme  6.12.2018

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *